Octopus, Lisbon Web Summit’teki Uygulamasıyla İstanbul Marketing Awards’dan Ödül Aldı

Octopus, Lisbon Web Summit’teki Uygulamasıyla İstanbul Marketing Awards’dan Ödül Aldı

Octopus’un Lizbon’daki Web Summit’teki ekranlarla yenilikçi yaklaşımı, İstanbul Marketing Awards’dan ödül aldı.

Octopus, Lizbon’daki yıllık Web Summit teknoloji konferansında OctopusNFT ekranlarının arkasındaki teknolojiyi tanıttı. Octopus teknolojisi ile dijital NFT varlıkların fiziksel olarak sahiplenilmesinin ve sergilenmesinin mümkün olduğunu vurgulamanın yanı sıra, fuarlara katılımı sayesinde yüksek marka bilinirliği oluşturma ve hedef kitleye uygun maksimum sayıda kişiye ulaşma hedeflerini de gerçekleştirdi.

Lizbon’da düzenlenen fuarda Octopus standı bulunmazken, katılım sağlanan fuarlarda daha fazla görünürlük hedeflendi. Buradan hareketle markanın elindeki 14″ ve 11″ çerçeveli ekranlarla dikkat çekici bir strateji oluşturuldu. “Artık NFT Ötesi” çatısı fikri üzerine inşa edilen bu strateji ile oluşturulan NFT koleksiyonları Octopus ekranlarında sergilendi. “Hiç bir NFT’ye sarıldınız mı?” sorusunun sorulması üzerine kullanılan ekranların aslında NFT olduğu belirtildi. Aynı zamanda Linktree ve sosyal medya üzerinden veri toplandı ve diğer NFT koleksiyonlarıyla ortak pazarlama yapılarak dijital görünürlük artırıldı.

Yapılan çalışmalar sonucunda fuara gelen yaklaşık 100.000 ziyaretçinin büyük bir kısmı Octopus NFT ürünleriyle tanıştırıldı. Markanın ihtiyaçları doğrultusunda kripto dünyasından C seviyesi yöneticilere, yatırım fonlarına, NFT Pazaryerlerine, profesyonellere ve iletişim bilgilerine ulaşıldı. Yine bu doğrultuda sanat galerilerine, sanatçılara ve koleksiyonerlere ulaşılarak, ortak pazarlama faaliyetleriyle etkileşim en üst düzeye çıkarıldı.

Bu stratejik yaklaşımın ardından Octopus, geçtiğimiz hafta düzenlenen Istanbul Marketing Awards 2022’de NFT Kullanımı ile Pazarlama İletişimi kategorisinde Altın Ödül’ü alarak başarısını taçlandırdı.