Başarı Hikayeleri

Marks & Spencer

2X İletişim Artışı

%150 Daha Fazla Koşullandırılmış İçerik

Ayrıcalıklı Hedef Kitle

Problem 

M&S, geniş ürün yelpazesini müşterilerine sergilemek için büyük mağazalar kullanmaktadır. Bu, devasa mağazalarında neler olup bittiğini kontrol etmelerini oldukça zorlaştırmaktadır. Müşterilerinin içeride ne kadar süre kaldıkları, en çok hangi departmanda vakit geçirdikleri gibi davranışlarını anlamakta zorlanmaktaydılar. Dijital dünyada çok aktif olmalarına ve kataloglarındaki hangi ürünlerin ilgi gördüğünü anlamalarına rağmen, aynısını mağazalarında/çevrimdışı dünyada gerçekleştirmeleri mümkün değildi. 

Çözüm

Ekranlarda görüntülenen kampanyalarının etkinliğine ilişkin M&S, Octopus’un Video Analizi çözümüyle demografik dökümü de içeren ve ayrıntılı analiz verileriyle desteklenen iç görüler elde etti. Bu başarının üzerine proje, Octopus Wi-Fi çözümünü kapsayacak şekilde genişletilecek ve M&S’ın mağazalarındaki müşteri davranışlarını daha derinlemesine incelemesine olanak tanıyacak. Bu uzantı, müşterilerin en çok zaman harcadığı mağazanın belirli alanları hakkında değerli bilgiler sağlayacak ve müşteri etkileşimi ve tercihleri konusundaki anlayışlarını geliştirecek. 

Sonuçlar

Octopus Video Analizi ile başlayan proje, müşteri davranış analizine yönelik Wi-Fi Analizi ile devam edecek. M&S, projenin çok erken bir aşamasında olmasına rağmen mağazalarından çok değerli, gerçek günlük veriler toplamaya başladı bile. Ekranlarında görüntülenen içerikten elde ettikleri ilgi çekicilik verilerine dayanarak pazarlama stratejilerini yeni güncellediler.

Video

İşletmenize özel çözümler için

İletisim Form