Octopus ve Fırat Neziroğlu İş Birliği Contemporary İstanbul’da!

Octopus, NFT çalışmalarının fiziksel hayata taşınmasını sağlayacak yeni ürününü Fırat Neziroğlu iş birliğiyle Contemporary İstanbul’da duyuruyor!

“Digital Signage” kategorisinin en temel iki sorunu olan endüstriyel ekran ihtiyacı ve içerik oluşturma sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen platformumuz Octopus sayesinde, NFT çalışmalarına olanak sağlayacak yeni ürünümüzü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Fırat Neziroğlu iş birliğiyle Contemporary İstanbul’da fiziksel hayata taşınacak.

NFT (non-fungible token) blockchain teknolojisi ile sertifikalandırılmış eserler ve Z kuşağının bu eserlere gösterdiği büyük ilgi, son yılların en önemli trendlerinden biri haline geldi.

Octopus ile Contemporary İstanbul’da ilk kez Fırat Neziroğlu ile gerçekleştirdiğimiz özel projeyle, “güncellenebilir sanat eserleri” ve NFT kategorisinde yepyeni bir iş modelini hayata geçirdik. Fırat Neziroğlu’nun “Fütüristik Prens” adlı eseri Octopus Platformu aracılığıyla dijital sanat kategorisine taşındı.

Çok kısa sürede İngiltere, İtalya, Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan ve Romanya’da digital tabela ürünlerimizle perakende dünyasının önemli markalarını portföyümüze eklemeyi başardık. Özellikle endüstriyel ekranların içerik ve ölçüm yönetimi konusunda yaşadığı sorunlara yönelik geliştirdiğimiz teknolojimiz, kısa sürede Avrupa’daki rakiplerimizden farklılaşmamızı ve ölçeklenmemizi sağladı. Bugün Fırat Neziroğlu’nun Anadolu esintili dokuma çalışmalarını ekranlarımızda buluşturarak sanat dünyasında “güncellenebilir sanat eseri” kategorisini oluşturduk. Dünyanın dört bir yanındaki yeni sanatçılarla yaptığımız özel iş birlikleri bizi şimdiden çok heyecanlandırıyor.

Pandemi kısıtlamalarının ardından Türkiye’de düzenlenen ilk uluslararası sanat etkinliği Contemporary İstanbul’da Octopus ve Fırat Neziroğlu iş birliğiyle gerçekleştirilen “Fütüristik Prens” isimli eser, 60 bin dolar fiyatıyla etkinliğin en pahalı eseri oldu.