Octopus Smart Signage Dubai’de!

Yatırımın ardından henüz ilk yılını doldurmayan Octopus, ABCOM Distribution LLC ile Integrate Middle East 2023’te ortaklık anlaşmasını duyurdu. Octopus, Dubai ve GCC ülkelerinde satışa sunuldu.

AV ve medya teknolojisinde dünyanın önde gelen global liderlerinin buluşarak en yenilikçi çözümleri bir araya getirdiği IME 2023 (Integrate Middle East), 16-18 Mayıs tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirildi. Dubai Dünya Ticaret Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon, her yıl eğitim, medya, eğlence, konaklama, perakende ve iletişim alanlarında faaliyet gösteren birçok küresel şirketi bir araya getiriyor.

“Digital Signage’dan Daha Fazlası” sloganıyla yenilikçi çözümler geliştiren Octopus Smart Signage, hem Birleşik Arap Emirlikleri hem de Körfez ülkelerinde bölgenin en büyük sistem entegratörlerinden biri olan ABCOM ile Integrate Middle East fuarına katıldı. Bu katılımın en önemli konusu ise fuar süresince tarafların tüm bölgeyi kapsayan distribütörlük anlaşması imzalamasıydı.

Octopus’un kurucusu Emre Yıldız ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;

“Octopus olarak kurulduğumuz günden itibaren hedefimiz global pazarlarda yer almaktı. Yatırımın ardından ilk yılımızı tamamlamak üzereyiz ve Yunanistan, Portekiz, İspanya, Amerika, Almanya gibi ülkelerde fuar ve etkinliklere katıldık.

Aslında bu süreklilik küresel pazarda yer bulmak açısından çok önemliydi. Bugün Dubai ve MENA bölgesi için en güçlü ortağımızla anlaşma yaptık. Bir Türk girişimci olarak ülkemizi bu anlamda temsil etmek onur, gurur ve mutluluktur.

Ürünümüzün bu kadar zorlu bir pazarda yer bulması, bölgenin en büyüğü tarafından satılmaya değer olması, distribütörlük anlaşması yapabilmesi hem bizi motive ediyor hem de ekip olarak potansiyelimizin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.”

Octopus, dijital dünyanın (online) yeteneklerini fiziksel (offline) dünyaya taşıyan, Digital Signage (akıllı dijital ekranlar) temelli bir teknoloji şirketidir. Elde ettiği gerçek zamanlı verileri “Analiz Hizmetleri”, “Etkileşimli Ürünler” ve “Tasarım Teknolojileri” başlıklarındaki özellikleriyle analiz ederek, çalıştığı markaların hem satış hem de pazarlama hedeflerinde destek olup, müşteri kitleleriyle doğru bir şekilde iletişim kurulmasını sağlar.

ABCOM Distribution LLC, yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösterdiği sektöründe, çok sayıda anahtar teslimi proje geçmişiyle lider konumdadır. Digital Signage ve analiz hizmetleri konusunda teknoloji ve altyapı tercihini Octopus’tan yana kullanarak kazandığı güçle bölgesinde daha aktif olmayı hedeflemektedir.

ABCOM, Octopus ile 31 Mayıs – 2 Haziran 2023 tarihleri arasında Fas’ta düzenlenecek olan “GITEX Africa Tech & Start Up Etkinliği”nde de katılımcı olarak yerini alacak.

Ayrıca ilk yılını tamamlayan Octopus, 31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Perakende Günleri’ne katılacak ve globalleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor.