Octopus, Kiğılı liderliğinde 6,5 milyonluk yatırım aldı!

Digital Signage kategorisindeki iki temel sorun olan endüstriyel ekran ihtiyacı ve içerik oluşturma sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen Octopus, Sistem Global (SGlobe) ve Cosmova’nın katılımıyla, Kiğılı liderliğindeki erken etap yatırım turunda 6,5 milyon dolarlık yatırım aldı. (SGlobe) ve Cosmova.

Kendimize “dijital tabeladan fazlası” dedikten sonra, bunu başarmak için kısa sürede uzun bir yol kat etmeye çalıştık. Kasiyer ile satışçı arasında, sosyal medya ile ekranlar arasında, müşteri ile marka arasında etkileşim kuracak bir SaaS modeli olmaya çalışmak bunu gerektiriyordu. Bizim için en önemlisi, geliştirdiğimiz yazılım sayesinde ekranlarınızı en verimli şekilde kullanabilmenizi sağlamaktı.

Yatırım sürecinde ana motivasyonumuz, geliştirdiğimiz kullanıcı bazlı reklamcılık ve yapay zekâ bazlı ölçüm ve optimizasyondu ve elde ettiğimiz sonuçtan oldukça memnunuz. Perakende sektöründe uzun yıllara dayanan deneyime sahip kurucumuz Emre Yıldız, perakendenin neye ihtiyacı olduğunu anlıyor ve bununla birlikte yaratılan gelişmelerin sahada karşılanmasından son derece memnunuz.

Sektördeki eksikliklere bulduğumuz yenilikçi çözümler sayesinde birbiri ardına başarılara imza atmaya devam edeceğimize inanıyoruz.