Octopus ISE 2023’e katılıyor!

Octopus ISE 2023'e katılıyor!

ISE (Integrated Systems Europe) Nedir?

İlk kez düzenlendiği 2004 yılından bu yana her geçen yıl büyüyen Integrated Systems Europe, AV görsel entegrasyonu alanında “Onur Listesi”ne eşdeğer, her yıl Şubat ayında düzenlenen bir fuardır.

Etkinlik, sayısız yeni ürün lansmanı da dahil olmak üzere 1.300’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapmış ve katılımcı sayısı 116.000’in üzerine çıkmıştır.

Küresel AV endüstrisinin önde gelen iki sektör birliği olan AVIXA ve CEDIA arasındaki ortak girişim olan ISE, profesyonel görsel-işitsel, elektronik sistem entegrasyonu ve BT endüstrileri için B2B sergiler ve konferanslar düzenlemektedir.

…ve Octopus’un orada olması neden bu kadar önemli?

Octopus olarak yaptığımız işi “Dijital Signange’dan Daha Fazlası” olarak tanımlıyoruz. İlk yola çıktığımızda, işletmesini dijital ekran ile entegre etmek isteyen her işletme sahibinin rahatlıkla faydalanabileceği bir platform oluşturmayı hedefledik. Bu da bizi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin işletmelerini geleceğe taşıyacakları, hem kullanıcı hem de bütçe dostu bir teknoloji geliştirmeye yöneltti.

Ana odak noktamız hiçbir zaman yalnızca endüstriyel ekranların satışı olmadı. Doğru hedefe yönelik pazarlama içeriğiyle doğru hedef kitleyi yakalayıp, bunu kullanıcılarımız için bir kazanç fırsatına dönüştürmek istedik. Ve bunu yaparken endüstriyel sergilere binlerce lira harcamamalarını sağlamak. Bu nedenle, hedefli reklamlara ihtiyaç duyan markalar ve yeni bir gelir modeline ihtiyaç duyan KOBİ’ler için 5 benzersiz modül hazırladık.

Octopus’un ISE 2023’e katılacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz (Woo! 🎉) ve ekibimiz bu yaratıcı ve iş birlikçi atmosferde yer alacak olmaktan büyük heyecan duyuyor.

Sektörün dünya liderleriyle buluşmayı ve dijital ekranlar alanında geliştirdiğimiz teknolojiyle dünyaya getirmeyi hedeflediklerimizi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Digital Signage’ı akıllı hale getirin

Peki, bahsettiğimiz bu 5 özellik nedir ve bunlar neden dijital ekranları “akıllı” kılıyor? Yazının devamında, Octopus’un neler sunabileceğini anlatacağız.

Geliştirdiğimiz ADS (Reklamlar) modülü, tıpkı Instagram algoritmasında olduğu gibi, kullanıcıların hedef kitle bazlı dijital reklam yerleştirmesine olanak sağlıyor. Kullanıcının ihtiyacı olan tek şey bir ekran ve Octopus teknolojisi. Bu teknoloji yalnızca endüstriyel ekranlarla uyumlu olmakla kalmıyor, bu da onu işletmenin büyüklüğü ne olursa olsun daha bütçe dostu ve uygulanabilir bir seçenek haline getiriyor.

Analitik (Analytics) modülümüz, hedeflenen bir reklamın yaş, cinsiyet ve görünüme göre aldığı ilgiyi ölçerek tüketiciye özel içerik oluşturmalarına olanak tanıyarak Octopus ortaklarına oyunun kurallarını değiştiren veriler sağlamak amacıyla geliştirildi. Elde edilen bu veriler hiçbir şekilde üçüncü taraflarla saklanmaz veya paylaşılmaz ve yalnızca ortaklarımızın müşterilerine daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için kullanılır.

Editör (Editor) modülümüz, kullanıcılarımızın, önceden hazırlanmış örnekleri kullanarak veya tamamen yeni bir şey oluşturarak, gerekli tüm pazarlama içeriğini doğrudan Octopus aracılığıyla tasarlamasına olanak tanır. Bu modülün kullanıcı dostu arayüzü, herhangi bir tasarım deneyimi olmasa bile modülün kullanılmasına olanak tanır.

Ödeme (OctoPay) entegrasyonumuz her ekranı e-ticarete hazır hale getirir. Müşteriler, reklamın QR kodunu tarayarak ve entegre ödeme sistemini kullanarak, gözlerine çarpan ürünü anında satın alabilir, hatta ürüne o mağazada ulaşamadıkları takdirde evlerine kargoyla gönderebilirler. Sonuçta mağazaya gidip eve memnuniyetsiz ve eli boş dönmek yerine hem müşteriler memnun olur hem de Octopus ortağı potansiyel satışı kaçırmaz.

Octopus’un sunduğu bir diğer benzersiz özellik ise NFT’leri içeriyor. OctopusNFT, NFT’lerin benzersiz sanat eserleri gibi fiziksel olarak görüntülenmesine olanak tanır. Bir NFT ekrana basıldığında, ekran anında o NFT’yi gösteren bir sanat eserine dönüşür. Yani NFT sahiplerinin artık NFT’lerini sadece cüzdanlarında tutmalarına gerek yok. Octopus’un bir diğer avantajı ise satın alınan NFT’ye ek olarak ihtiyaç duyulması halinde ekran satın alma seçeneğini de sunmasıdır.

Octopus’u Digital Signage’dan çok daha fazlası yapan şey işte bütün bunlardır.

Bir zamanlar fikir olarak ortaya çıkan bu teknolojiyi 2023 yılında ISE’de sunacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Süreçle ilgili güncellemeler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir veya zaman zaman blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Barselona’da görüşürüz!